ACM ICPC 2010-2011, Northeastern European Regional Contest

5:00:00 of 5:00:00
status: over

runs: 476, accepted: 84
last success: Tomsk SU 2 (Zharkov, Doskoch, Afanasyev), K, 4:47:27

TeamABCDEFGHIJK=TimeRank

Novosibirsk SU 1 (Kurtov, Scherbina, Zaytsev)+2
19:53
+1
214:28
.+1
90:16
+3
51:39
+
103:29
+
137:34
.+4
229:43
.-5710631
Novosibirsk SU 2 (Vasilevskiy, Mezin, Stenenko)+
18:23
..+
85:09
+2
55:59
+
229:05
+
136:37
.+3
199:50
..68222
Tomsk SU 1 (Kolupaev, Panin, Chadnov)+
24:54
..+4
161:57
+
69:30
+2
218:35
-7.+
49:40
.+4
167:59
68883
Tomsk SU 2 (Zharkov, Doskoch, Afanasyev)+2
49:14
..+2
98:07
+
118:59
+1
194:39
-1.+
87:50
.+
287:27
69334
Tomsk PU 1 (Ryzhov, Alipov, Khaustov)+
18:22
..+3
228:14
+1
74:19
+
231:33
+
116:19
.+2
158:42
..69455
Altai STU 1 (Uvarov, Izbyshev, Yesipenko)+
29:38
..+
227:35
+6
181:05
-1.+3
275:24
+3
243:18
..511956
Novosibirsk SU 3 (Gejdarov, Morozov, Beloshapko)+1
45:08
..+1
182:13
+2
190:25
.+
165:13
....46627
Far Eastern FU 2 (Chistyakova, Solovets, Zhuplev)+
28:39
.....+3
245:45
.+1
92:09
..34458
IM Siberian FU (Demidenko, Magdenko, Snetkov)+2
48:30
..+
246:43
....+5
248:04
..36829
Kyrgyz-Russian Slav U 1 (Balay, Yeremenko, Mansurov)+
39:48
..+
168:59
..-2.-18-1.220710
Siberian SUTI 1 (Sorokin, Ignatovitch, Albrekht)+1
27:12
..-1+3
118:38
......222511
Altai STU 2 (Silin, Boychenko, Kazantsev)+1
39:58
..+6
183:06
..-8....236212
Baikal SU of EL (Leonov, Chepchenko, Gladkih)+2
65:38
...-6.+2
230:20
....237513
Novokuznetsk FI (Goncharov, Aksyonov, Kiyaev)+1
171:39
...-2...-2.+
209:29
240014
ISIT Siberian FU 2 (Tcvetcih, Minkin, Tcvettcih)+
23:38
...-6.-3....12315
Novosibirsk STU 2 (Astapova, Sidorov, Akberov)+
32:16
..-1....-3..13216
Irkutsk ISRU (Shlykov, Mukhometzianov, Muftakhov)+
33:00
........-2.13317
Kyrgyz-Russian Slav U 2 (Bekbolot, Bachevsky, Fedotov)+
37:38
.....-1.-4..13718
Altai STU 3 (Lutsenko, Dyatlov, Zinchenko)+
39:57
...-6......13919
*Altai STU 4 (Tsepennikov, Malakhov, Zalogina)+
48:33
...-3...-1..14820
Buryat SU 1 (Skvortsov, Bragin, Baldanova)+
56:52
..-14-4...-4..15621
Buryat SU 2 (Garnyshev, Badmaev, Zalutskii)+
58:30
...-3...-3..15822
Amur SU (Morov, Savenkov, Novikov)+
65:49
...-7......16523
ISIT Siberian FU 1 (Tutatchikov, Chudov, Tomilov)+1
48:02
...-1...-3..16824
East-Siberian STU (Gilev, Vershinin, Sambyalov)+1
49:45
..-5-2......16925
Far Eastern SU (Bolotov, Fedorets, Sakharov)+
72:06
...-2......17226
Siberian SUTI 2 (Demidov, Rogatnev, Miroshnikov)+
75:54
...-3...-10..17527
Siberian SIU (Gladilkin, Kutepov, Makov)+1
59:43
.......-9..17928
Novosibirsk STU 1 (Kosminova, Dubovik, Kuznetsov)+2
41:18
...-11....-1.18129
Ugra SU (Kuramshin, Sinitsyn, Karelin)+2
44:20
...-1...-7..18430
Kostanay SU (Tuyakbayev, Kalinin, Berdnik)+
116:50
...-6......111631
Tomsk SU of CSR 1 (Andreeva, Minin, Kupreychik)+
146:30
..........114632
Irkutsk STU (Amvrosov, Gerasimov, Breusov)+
148:08
..-9-7......114833
American U Central Asia (Stus, Dzhakishev, Takyrbashev)+
172:03
...-3......117234
East Kazakhstan KSTU (Kurochkin, Bogatyrev, Bublikov)+
185:02
...-2......118535
Tomsk PU 2 (Vlasov, Rusinov, Pukhlyakova)+2
149:28
...-1.....-2118936
North-Eastern FU (Zakharov, Maximov, Fedorov)+3
145:34
...-5......120537
Altai SU (Daniil, Yuzhkova, Zhukov)+3
156:18
..-5..-2....121638
Novosibirsk SPedU (Viacheslav, Julia, Dmitry)+3
189:01
..........124939
East-Siberian S Edu A (Savvateev, Reymerov, Gumenyuk)+10
126:17
..-4-3......132640
Omsk SU (Kalchevsky, Karpov, Kruten)+4
251:13
...-9......133141
Novosibirsk STU 3 (Vodostoeva, Soloviev, Serenko)+4
269:26
..........134942
Khakas SU (Nikolay, Konyaev, Sakerin)-1-6.........0043
Siberian SAU (Kazmiruk, Baranov, Bolgov)-9...-8......0043
Kemerovo SU (Tutov, Pavel, Verman)...........0043
Issyk-Kul State U (Reshetnikov, Turkin, Kapustin)-2...-2......0043
Chita SU (Abramov, Bronyuk, Palkin)-3-5..-3......0043
Tomsk SU of CSR 2 (Mukhamadeev, Gushin, Matveev)...-5.......0043

Total runs10513071131935490414
Accepted4210108561803
Rejected6312061123429382411