ACM ICPC 2013-2014, Northeastern European Regional Contest

5:00:00 of 5:00:00
status: over

runs: 2612, accepted: 610
last success: Nazarbayev U 3 (Kassenov, Serikov, Zarlyk), J, 4:58:52

Show time

RankTeamABCDEFGHIJK=Time

1SPb SU 4 (Kunyavskiy, Egorov, Suvorov)+
100:24
+
57:35
.-1.+
5:25
+1
159:52
+
29:15
+1
49:25
+
15:54
+1
139:42
8613
2Moscow SU 1 (Pyaderkin, Evstropov, Omelyanenko)+1
207:45
+
40:06
...+
14:55
+
229:06
+1
84:50
+
153:33
+
43:35
+1
141:23
8971
3Saratov SU 1 (Agapov, Fefer, Kudasov)+
143:06
+1
23:15
.-9.+
26:27
+
219:20
+
100:59
+
248:17
+
50:42
+
173:24
81002
4Ural FU 1 (Mukhametianov, Merkurev, Krasnoselskikh)+
103:54
+1
67:32
...+
7:19
+2
265:17
+
136:05
+
139:37
+3
62:10
+
143:52
81042
5SPb SU 1 (Smykalov, Andreev, Pyshkin)+1
188:54
+1
97:25
..-4+
12:35
+1
272:29
+
98:47
+
59:05
+3
83:51
+1
188:40
81137
6Moscow IPT 2 (Mashrabov, Rukhovich, Chebanov)+2
187:24
+
52:56
...+
13:11
+
286:11
+
68:47
+1
263:06
+1
50:01
+
176:10
81175
7NRU HS of Econ 1 (Alipov, Kolupaev, Kouprin)+3
162:30
+
134:00
..-5+
13:15
+
251:32
+3
90:39
+
218:57
+
35:25
+2
189:45
81252
8SPb NRU ITMO 1 (Vasilyev, Bardashevich, Minaev)-6+
56:20
...+
17:04
+1
248:50
+
52:31
+
293:16
+
14:32
+
92:33
7792
9Kaunas TU (Ciakas, Kusas, Pranckaitis)+2
262:34
+1
92:41
...+
16:20
.+
97:39
+1
166:15
+
40:26
+
135:51
7888
10Moscow SU 3 (Akhmedov, Gorbunov, Shlyunkin)+4
271:02
+
22:29
...+
11:12
-2+
63:32
+
276:36
+2
59:03
+
86:43
7908
11Moscow SU 5 (Vorobyev, Permin, Cherepanov)+
225:46
+1
52:25
...+
11:33
.+2
126:27
+
183:24
+2
107:39
+
250:03
71054
12Moscow SU 2 (Sadkov, Mokin, Dubinin)+1
231:41
+1
36:53
...+
13:52
-3+2
176:48
+
289:10
+2
88:07
+2
120:50
71113
13Petrozavodsk SU 1 (Ioffe, Shapovalov, Filev)+1
291:27
+
47:10
-1..+
5:57
.+1
210:31
+
146:28
+3
89:57
+
268:02
71156
14Moscow IPT 1 (Smirnov, Tikhomirov, Ivaschenko)+
186:18
+
24:07
...+
9:35
.+1
87:52
-6+3
79:01
+1
230:48
6715
15Saratov SU 2 (Gusarov, Kudryashov, Chumachenko)+1
290:38
+
48:55
...+
13:03
.+
87:17
-14+
35:37
+3
255:11
6808
16SPb NRU ITMO 2 (Demianiuk, Komarov, Krotkov)+6
284:37
+1
81:11
...+
12:08
.+
131:20
.+
32:35
+1
160:39
6860
17SPb SU 2 (Simonov, Gordeev, Sayfutdinov)+4
276:30
+1
73:04
...+
8:59
.+1
160:57
-3+1
75:05
+1
187:55
6939
18Izhevsk STU 1 (Smirnov, Burlakov, Sutygin)+5
216:43
+3
90:21
...+1
15:03
.+1
98:18
-7+2
41:42
+1
224:54
6944
19Moscow IPT 3 (Turbin, Zhuk, Pershakov)+
281:58
+2
66:47
...+
12:40
.+3
209:06
-3+1
72:42
+2
160:55
6960
20Saratov SU 3 (Svechnikov, Kholkin, Frolov)+
249:29
+
86:07
...+
11:29
.+
142:31
+2
277:43
+4
97:14
.6982
21MSU Tashkent 1 (Bistrigova, Sitdikov, Soliev).+
118:19
...+1
20:35
.+
155:14
+
262:44
+4
95:20
+1
238:48
61008
22Latvia U 1 (Vihrovs, Vilcins, Senko)+
189:16
+2
71:27
...+
7:25
.+7
213:06
-1+2
71:01
+1
257:02
61048
23Belarusian SU 1 (Kolesau, Hrytskevich, Nekrashevich).+
102:54
...+
10:54
.+1
73:23
-3+1
51:10
+1
260:10
5556
24Nazarbayev U 2 (Dikhanov, Kanapin, Zhaxybay).+
63:21
...+
13:34
.+
153:47
.+1
45:13
+1
245:30
5559
25Novosibirsk SU 1 (Beloshapko, Zaytcev, Stenenko).+1
75:59
...+
12:07
.+
265:02
+
119:30
+
74:02
-25565
26International IT U 1 (Chzhen, Kutybaev, Bolshakov).+
76:27
...+
9:27
.+1
127:30
.+2
60:23
+2
216:31
5588
27Moscow SU 4 (Shapovalov, Adimov, Agulenko)-2+
67:05
...+
7:57
.+1
233:28
-1+2
46:36
+3
139:40
5612
28Moscow SI of Steel and Alloys 2 (Kofman, Ovchinkin, Lopukhov).+1
82:10
...+
16:56
.+1
134:46
-3+2
128:08
+
205:49
5645
29Yaroslavl SU (Kolobov, Pikas, Krainov)-1+2
107:37
...+
11:06
.+
216:26
-2+1
56:35
+1
223:28
5693
30IMCS of SFU 1 (Demidenko, Magdenko, Snetkov).+
160:31
...+
14:35
.+
130:13
.+2
79:19
+2
240:04
5703
31SPb NRU ITMO 3 (Belonogov, Voit, Peresadin).+2
69:25
...+
13:50
..+1
148:37
+2
72:12
+5
232:44
5734
32SPb SU 5 (Korystov, Ryazanov, Demidov).+1
80:00
..-1+
17:47
.+
139:26
-6+3
102:45
+4
248:06
5746
33Moscow IPT 5 (Bagan, Kiyan, Savinov).+3
85:18
...+
12:40
.-1+
248:39
+4
107:40
+
184:54
5776
34Belarusian SU 2 (Paliyevits, Sokal, Shaftsialevich).+2
134:06
...+
12:39
.+3
111:16
-5+4
151:43
+
199:12
5787
35SPb SU 3 (Voronetskiy, Kuzmina, Krachun).+
82:03
...+
10:14
.+2
155:39
-3+4
87:09
+3
279:53
5793
36Ural FU 3 (Ageev, Borozdin, Kuchumov).+
91:48
...+
11:32
.+3
257:11
.+5
105:51
+3
291:44
5975
37Moscow IPT 4 (Surin, Kuzmichev, Ryabov).+3
77:11
...+
13:16
.+1
233:17
.+6
269:14
+1
288:11
51100
38Free U of Tbilisi 1 (Mandzulashvili, Giglemiani, Guliashvili).+2
129:40
...+
16:59
.+1
231:59
.+10
260:05
+1
270:42
51186
39Tashkent U of IT 1 (Hojiyev, Matchanov, Ubaydullaev).+4
278:07
...+
26:27
.+
225:41
+
287:11
+12
271:27
.51407
40Yerevan SU 1 (Sahakyan, Harutyunyan, Smbatyan).+1
105:51
...+
18:06
.+1
179:31
.+
38:32
-44380
41Saratov SU 4 (Kireev, Osipov, Ignatyev).+3
87:10
...+
20:05
.+
141:16
.+1
65:11
-104393
42Perm SU 1 (Istomin, Zayakin, Akimov).+2
96:54
...+
13:05
.+2
150:06
-3+1
37:25
-64396
43Pskov SU 1 (Kovalenko, Barsuk, Petrova).+
139:36
...+
15:13
.+2
158:24
-6+
46:12
-14398
44Kant FU 1 (Kharybin, Platto, Suvorov).+
56:43
...+
17:49
.+2
216:39
-21+3
58:48
.4447
45SPb AU 1 (Sluzhaev, Savinov, Krasko)+1
243:43
+
52:37
...+
17:08
.-5.+3
60:55
.4452
46Rybinsk SATU (Skrynnik, Bolotin, Kamenko).+1
136:29
...+
16:41
.+2
202:57
.+
52:59
-24466
47Altai STU 1 (Golovin, Kostin, Nikitin).+2
104:15
...+
14:34
...+1
60:40
+
230:58
4468
48SPb NRU ITMO 4 (Kovsharov, Garder, Vedernikov).+2
105:40
...+
9:21
.+1
151:14
.+3
99:47
-64484
49Moscow Eng Phys I 1 (Minakov, Urtashev, Bidzilya).+1
105:21
...+
18:26
...+2
78:38
+1
250:10
4531
50Belarusian SUIR 2 (Salauyou, Valchok, Sobal).+2
92:57
...+
14:30
.+
225:53
.+2
144:39
.4555
51North Caucasus FU 1 (Khokhlov, Moskvitin, Tertishnikov).+2
122:21
...+
14:14
.+
180:12
.+3
140:24
-44556
52Kazan FU 2 (Gainitdinov, Yamilov, Butin).+
131:57
...+
11:48
.-2.+3
70:20
+2
260:49
4572
53Kazakh-British TU 1 (Akhmetzhanov, Orazbayev, Satybaldiyev).+1
101:04
...+
16:23
...+2
50:47
+3
286:28
4573
54Ural FU 2 (Efanov, Parfenenkov, Kungurtsev).+2
83:13
...+
11:49
.+2
288:50
.+2
120:52
-44622
55Omsk STU 1 (Hvoryh, Trubin, Sidorenko).+
115:01
...+1
19:32
.-3.+1
155:58
+1
277:40
4626
56Southern FU (Lyz, Druppov, Kravtsun).+1
159:55
...+
36:30
.+1
240:09
.+3
98:11
.4633
57Latvia U 2 (Kuznecovs, Ratnieks, Larka).+1
71:10
...+
13:19
.+4
247:36
.+5
141:51
.4672
58Moscow Aviation I (Safronov, Belousov, Yushchenko).+2
98:48
...+
41:43
.+2
197:28
.+10
71:45
.4687
59Northern FU (Dodin, Popovich, Chesnokov).+
65:09
...+
11:07
.+1
245:25
.+7
215:42
.4696
60Belarusian SUIR 1 (Astashkevich, Berezhnov, Tanasiuk).+2
93:42
...+
11:32
.+1
160:49
-6+9
203:35
-54707
61Perm SU 2 (Shafer, Pobegaev, Vakhrushev).+3
106:28
...+
15:16
.-4.+3
167:54
+3
271:26
4739
62South Ural SU 1 (Melyokhin, Belov, Ageev)+4
252:19
+1
36:18
...+1
25:05
.-2.+4
242:31
.4755
63North-Eastern FU (Dyakonov, Prokopyev, Fedorov).+1
141:30
...+
12:51
...+8
181:43
+2
228:59
4782
64South Ural SU 3 (Korsun, Shaveynikov, Sapronov).+2
281:33
...+
11:28
..+
211:21
+6
228:07
.4891
65Voronezh SU 2 (Zolotuhin, Kuznetsov, Kharitonov).+5
224:08
...+
14:51
..+2
261:03
+6
185:07
.4944
66Tashkent U of IT 2 (Bozorboyev, Samadov, Toshkanov).+
179:03
...+3
20:02
.+1
261:46
+11
290:44
-8.41050
67Belarusian SU 3 (Klaskouski, Chaiko, Kasianovich).+
47:18
...+
10:57
...+
69:08
-173126
68Free U of Tbilisi 2 (Machavariani, Lakirbaia, Barbakadze).+
105:17
...+
11:56
...+
53:41
-23169
69Izhevsk STU 3 (Karelin, Tatarinov, Filippov).+
116:38
...+
12:55
.-1.+1
78:47
.3226
70Izhevsk STU 2 (Lebedenko, Maksimov, Torhov).+1
108:07
...+
17:39
...+1
63:23
-53228
71Baku Qafqaz U 1 (Valiyev, Maharov, Ahmadov).+1
127:22
...+
21:50
...+1
75:49
.3263
72Urgench br of TUIT 1 (Otajonov, Sadullayev, Yusupov).+2
142:26
...+
14:45
...+2
46:01
.3282
73Mordovian SU (Oreshin, Lapshina, Yunovich).+
84:33
...+
11:20
.-3.+1
191:16
.3306
74NU of Uzbekistan 1 (Li, Mattiev, Ostonov).+1
159:01
...+
22:34
...+2
81:23
.3322
75Tomsk PU 2 (Golub, Vetrov, Iovlev).+1
143:54
...+
15:02
.-1.+1
131:24
.3329
76Pskov SU 2 (Dmitriev, Shalabod, Shantarin).+
160:46
...+
11:08
...+4
86:40
.3337
77Voronezh SU 1 (Minaev, Perunov, Skobaneva).+1
142:20
...+
13:17
.-6.+3
121:35
-93356
78Omsk SU 2 (Vesloguzova, Mezin, Shatov).+
196:07
...+
15:04
...+4
71:54
.3362
79Volgograd STU 1 (Kichatov, Gorbushin, Shumeyko).+
139:39
...+
12:58
..-6+2
174:46
.3365
80Siberian SUTI 1 (Turtsev, Ponomarev, Sorokin).+2
128:35
...+
8:05
..-11+4
110:57
.3366
81Vilnius U (Kucinskas, Samerdokas, Lapinskas).+
189:15
...+
10:24
.-5.+3
126:14
.3385
82Samara SAU (Ponomarev, Muravjev, Antipov).+
95:28
...+
24:23
..-9+8
115:39
-43394
83Orel SU ESPC (Dobrikov, Gasilov, Yakovlev).+2
113:42
...+
9:13
...+3
188:47
-33410
84Tomsk SU of CSR 1 (Del, Soloviev, Chernousov).+
156:35
...+
15:17
.-3.+3
180:49
.3411
85Free U of Tbilisi 3 (Kuprashvili, Pataraia, Lomitashvili).+1
100:21
...+
19:50
...+
276:56
-33415
86Novosibirsk SU 2 (Andreenko, Geydarov, Seredkin).+2
210:30
...+
11:48
...+3
109:08
.3430
87Ural FU 4 (Gein, Samoylenko, Averin).+4
260:24
...+
14:19
.-1.+2
77:15
.3471
88Grodno SU (Zaneuski, Siarhei, Danilchuk).+4
98:43
...+
12:50
.+2
286:41
.-12-53516
89Moscow SI of Steel and Alloys 1 (Skoryukina, Pritula, Chernov).+2
220:59
...+
15:50
...+4
167:22
.3522
90Novosibirsk STU 1 (Zelenskiy, Lobynya, Obukhov).+6
217:56
...+
17:03
.-1.+2
147:10
.3541
91Kazakh-British TU 2 (Dyussenaliyev, Mussayev, Utkelbayev).+
93:22
...+
11:19
.-2.+11
218:13
-13542
92North Caucasus FU 2 (Gostev, Dunin, Belkin).+1
198:11
...+
13:24
.-2.+9
132:44
.3543
93Tomsk PU 1 (Sannikov, Savvinov, Kuzivanov).+3
161:13
...+
8:48
...+4
240:50
.3549
94Kant FU 2 (Koblyk, Balobanov, Gantura).+
110:04
...+1
13:11
...+12
174:31
-13557
95Volgograd STU 2 (Reshetnikov, Agafonov, Nozdrenkov).+
154:48
...+
16:17
...+7
276:24
.3586
96SPb AU 2 (Velikiy, Kolganov, Ivanov).....+
41:52
...+2
227:54
+
285:10
3593
97Kazakh NU 1 (Berdibekov, Dautalinov, Kovalev).+2
185:11
...+
13:26
.-1.+6
240:48
-23598
98Far Eastern FU (Malyavin, Sosnov, Stepanets).+1
259:34
...+
13:38
...+4
227:39
.3599
99Bauman Moscow STU (Vybornov, Rusnachenko, Roman).+5
244:04
...+1
20:53
...+3
265:50
.3709
99South Ural SU 2 (Boytsov, Chikishev, Parasich).+2
200:11
...+
11:45
..-4+9
278:26
.3709
101International IT U 2 (Dauirkhan, Kim, Mukay).+
195:04
...+1
15:19
.-1.+11
281:09
.3731
102Nazarbayev U 3 (Kassenov, Serikov, Zarlyk).+2
230:42
...+
11:05
...+13
298:52
.3839
103Moscow Eng Phys I 2 (Bodunkov, Tropin, Tarakchyan).+10
260:59
...+2
17:11
...+8
291:24
.3968
104NRU HS of Econ 2 (Nurumov, Belov, Zetilov).....+
14:46
..-1+
47:41
.261
105Tyumen SU (Pogodin, Artemev, Yagudin).+1
80:06
...+
14:06
...-10.2114
106Vyatka SU 1 (Kuznetsov, Prozorova, Korchemkina)-1+
124:57
...+
19:55
...-3.2143
107Novosibirsk SU 3 (Milovanova, Malykh, Isachenko).-5...+
12:01
...+2
116:03
.2168
108Russian-Armenian U 2 (Gevorgyan, Hovsepyan, Arzumanyan).-2...+
22:38
...+
148:14
.2170
109Tbilisi SU 1 (Kutsia, Barbakadze, Gabisonia).+2
161:19
...+
16:58
.-2-1-4.2217
110Moscow SU of Civ Eng (Ivanov, Negrozov, Shamshurin).+2
168:46
...+
11:56
.-3.-20.2219
111Aktau SU (Chungulova, Grishin, Orazaliyev).+1
147:28
...+1
37:06
...-1.2224
112Far Eastern FU 1 (Surenkov, Blinov, Miroedov).....+
18:11
.-4.+4
135:56
.2233
113Belarusian SU 4 (Ivanin, Nalivaika, Sataneuski).+3
166:33
...+
17:09
.-2-2-10.2243
114Almaty SDU 1 (Aimakov, Akhmetov, Maksotov).-5...+
15:47
...+6
117:18
.2252
115Vyatka SU 2 (Tutinin, Kazakova, Rylov).+4
173:41
...+
15:08
..-1-5-12268
116Penza SU (Guljaevskij, Sovetov, Razzhivin).+3
197:01
...+
19:24
...-9-22276
117Novosibirsk STU 2 (Akberov, Astapova, Kosminova)-3....+
14:24
.-2.+7
130:01
.2284
118Yerevan SU 3 (Mnatsakanyan, Petrosyan, Mamikonyan).+2
230:36
...+
19:26
...-5.2289
119Vladivostok SU of ES 1 (Shavlyugin, Katuev, Katuev).+3
200:38
...+1
19:11
.-4...2299
120Free U of Tbilisi 4 (Sakhelashvili, Abuladze, Azizyan).+
291:32
...+
17:43
...-7.2308
121Polotsk SU (Zhydetski, Yushkevich, Lishayou).....+
14:34
...+4
215:25
.2309
122Moscow SI of El T (Zheglov, Sergeev, Bogolyubskiy).-4...+
18:24
...+6
172:54
.2310
123Nazarbayev U 4 (Muratov, Sariyev, Zhumanov).....+
13:56
...+6
184:28
.2317
124Tbilisi SU 3 (Chikvinidze, Lortkipanidze, Dzamashvili).-1...+
26:54
...+4
221:12
.2327
125Omsk SU 1 (Belousov, Krivohatskiy, Uskov).....+
20:17
.-4.+6
196:41
.2336
126Brest STU (Kukharchuk, Klimovich, Karalenka).+2
293:43
...+
12:22
...-7.2345
127Turan U (Carp, Rose, Sharafudinov).....+
24:29
...+8
165:14
.2349
128Novosibirsk SPedU (Zakharov, Savatkin, Turyansky).+3
245:11
...+1
40:49
.....2365
129Gomel SU (Gulenko, Golub, Yudenko).....+
12:57
..-4+9
177:22
-42369
130Russian-Armenian U 1 (Seyranyan, Davtyan, Hakobyan).....+
18:09
.-5.+8
213:19
.2391
131Khakas SU (Manzhugin, Kanunnikov, Sundukov).....+
18:14
...+7
272:26
.2430
132Tbilisi SU 5 (Tevdoradze, Isakadze, Doliashvili).+6
276:31
...+
36:19
...-4.2432
133Kazan FU 1 (Belov, Salyakhutdinov, Ibrahimov).....+
12:02
...+8
289:28
.2461
134Buryat SU (Krivonosov, Maltzev, Nikolaevsky).+10
298:41
...+
23:17
...-7.2521
135Almaty SDU 4 (Mametov, Prokopyev, Tibeyev).....+
12:08
...+20
255:53
.2667
136Tomsk SU of CSR 2 (Zuev, Kupreychik, Mukhamadeev).....+
7:44
...-40.17
137ISIT of SFU 2 (Laletin, Popel, Okhotnikov).....+
9:11
...-18.19
138International IT U 4 (Frolov, Kurmangaliyev, Nurushev).....+
10:12
...-10.110
138Novosibirsk SU 4 (Kishkanova, Dudin, Blinov).....+
10:36
...-9.110
138Petrozavodsk SU 2 (Starkov, Krasnov, Ermishin).....+
10:59
...-6.110
141Altai STU 3 (Zapolskiy, Gavrichenkov, Vilisov).-5...+
12:37
.-2...112
141Orenburg SU (Taziev, Adrova, Larin).....+
12:38
..-2-3.112
141MSU Tashkent 2 (Minchuk, Mirolimjonov, Teryokhina).-34...+
12:46
...-14.112
144International IT U 3 (Abuov, Maksut, Tlegen).-1...+
13:13
...-17.113
144Almaty SDU 3 (Abilda, Madeniyat, Naurzaliyev).....+
13:22
.-1-2-3.113
144Kazakh NU 3 (Amangeldi, Dmitriyeva, Kapezov).....+
13:57
...-13.113
147Kazakhstan Branch of MSU (Tleubayev, Shoketayeva, Taranov).....+
14:10
...-6.114
147Siberian SUTI 2 (Velichko, Borodin, Orlov).....+
14:11
...-8.114
147Kazakh-British TU 3 (Ibraimov, Sultan, Zhunussova).-4...+
14:25
.-1.-15.114
147Nazarbayev U 1 (Akzholov, Islam, Orynkul).-1...+
14:31
...-14.114
147IMCS of SFU 2 (Goncharik, Petrakov, Shimohin).....+
14:43
...-4.114
152Yerevan SU 2 (Hovsepyan, Karagulyan, Hambardzumyan).....+
15:15
...-9.115
152Baikal SU of EL (Leonov, Savin, Golyandin).....+
15:32
...-11.115
152Kutaisi SU (Gokadze, Koguashvili, Javakhadze).....+
15:35
...-10.115
152Urgench br of TUIT 2 (Kutliboyev, Sultonov, Yusupova).....+
15:52
.-2.-2.115
152Baku Qafqaz U 3 (Musabeyli, Hajiyev, Asgarli).....+
15:57
.-2.-5.115
157American U Central Asia (Ismanov, Pai, Selivanov).....+
16:06
.-5.-7.116
157SPb SU of Telecom 1 (Kiselev, Yastrebov, Tarasov).....+
16:30
.-4.-5.116
157Russian-Armenian U 4 (Charchyan, Melikyan, Arakelyan).....+
16:34
...-5.116
157East-Siberia STU (Bubeev, Vershinin, Dikih).-13...+
16:40
...-2.116
157MSU Tashkent 4 (Kodirov, Sagatov, Yasnopolskiy).....+
16:57
...-2.116
162Baku Qafqaz U 2 (Aliyev, Valizade, Hajiyev).....+
17:10
...-2.117
162Tashkent U of IT 3 (Abdukarimov, Boqijonov, Qorabekova).....+
17:26
.-1.-8.117
162Urgench br of TUIT 3 (Hasanov, Jumaniyozov, Khojibaev).....+
17:33
.-1.-13.117
165Karshi br of TUIT (Begmatov, Djumaev, Saidmurodov).....+
18:08
.-7...118
165Rubtsovsk II (Kozhevnikov, Chaplygin, Toropov).....+
18:15
...-8.118
165Kostanay SU (Shimanskiy, Zolotukhina, Kairbekova).-1...+
18:21
.-1.-8.118
165Samarkand I of Econ and Service (Abdullayev, Abdullayev, Ismoilov).....+
18:27
...-11.118
165Almaty SDU 2 (Baipakbayev, Issembergenov, Turapbekov).....+
18:30
...-2.118
165Samara SU (Bukatin, Shur, Baryshnikov).....+
18:34
...-7.118
171Turin PU in Tashkent (Ismoilov, Nuriddinov, Shoxujaev).....+
19:28
...-5-2119
171Tbilisi SANGU 2 (Kamaryan, Terterashvili, Jishkariani).-3...+
19:38
.-1...119
171SPb SU of Telecom 2 (Veselov, Sholokhov, Orlov).....+
19:41
.-6.-7.119
171Kyrgyz Russian Slavic U 1 (Akparaliev, Samartsev, Pechjorov).....+
19:42
...-7.119
175Kazakh NU 4 (Abiltaev, Masyrov, Saiym).....+
20:14
...-10.120
175Altai SU (Anisimov, Dorofeeva, Samoylov).....+
20:35
.-1...120
175Karaganda STU (Gekkel, Kotov, Zalutsky).....+
20:37
.-3.-7.120
175Altai STU 2 (Krayushkin, Myagkov, Babin).....+
20:55
...-10.120
179Tbilisi SANGU 3 (Kiviladze, Vardosanidze, Khvedeliani).....+
22:04
.-4...122
179Baku br of MSU 1 (Veliyev, Proskuryakov, Mammadzada).....+
22:10
.-10.-7.122
179Russian-Armenian U 3 (Gevorgyan, Ioanisyan, Yeghiazaryan).....+
22:16
...-10.122
179Tbilisi SANGU 1 (Ghutishvili, Barnabishvili, Abulashvili).....+
22:37
..-1-1.122
183Tashkent Chem TI (Alimova, Azamatov, Shomansurov).....+
24:47
...-7.124
184Kazakh NU 2 (Dadykina, Salieva, Usan).....+
25:17
...-3.125
184Kemerovo SU (Ziablitskiy, Ryzhkov, Popov).....+
25:38
.-1.-1.125
186American U of Armenia 1 (Gevorgyan, Stepanyan, Kosyan).....+
26:26
...-9.126
187Georgian TU 2 (Mikiashvili, Varamashvili, Sirbiladze).....+
27:45
.....127
188Irkutsk STU (Turchaninov, Zhurov, Pyatyh).....+
28:53
.-2.-6.128
189Kazakh-British TU 4 (Kairbekov, Khametov, Nurmash).....+1
13:04
..-4-20.133
189Georgian TU 3 (Khutsihvili, Mindiashvili, Zedelashvili).....+
33:41
.....133
191Azerbaijan TU 1 (Abdullayev, Eyyubova).....+
34:56
.-2...134
192Urgench SU (Azamatov, Habibullayev, Yuldashev).....+
35:25
.-2.-4.135
193Tbilisi SU 4 (Tsulaia, Nebulishvili, Rukhaia).....+
36:24
.-2...136
194Tbilisi IBSU 1 (Tsintskiladze, Sekhniashvili, Grigolia).....+
37:36
...-10-1137
195Tbilisi IBSU 4 (Prangishvili, Avanashvili, Amashukeli).....+
38:53
.....138
196Tbilisi IBSU 3 (Zazarashvili, Mamaiashvili, Morchiladze).....+
40:20
.....140
197Caucasus University 1 (Nodia, Gagoshidze, Pirtskhalava).....+
41:21
...-5.141
198East-Siberian SA of E (Yanushkovskiy, Cvetkov, Dudkin).-2...+1
25:07
...-11.145
198ISIT of SFU 1 (Arshinskiy, Zangiev, Rechitskiy).-5...+1
25:31
...-12.145
198Tbilisi GAU (Besashvili, Chinchaladze, Gurgenishvili).....+
45:19
...-3.145
201Omsk STU 2 (Bailo, Chumljakov, Kiceljuk).-1...+1
28:14
.-1...148
202Eurasian NU 2 (Amanbayev, Kabdysalyam, Mukhametkali).....+1
29:34
...-6.149
203MSU Tashkent 3 (Bogomolov, Don, Usmonov).....+1
30:17
...-5.150
204NU of Uzbekistan 2 (Jasurbek, Qulboyev, Shopo'latov).....+
52:07
...-6.152
205Samarkand br of TUIT (Babayan, Ramatov, Shexroz).....+1
37:08
.-1...157
206Tbilisi IBSU 2 (Mikadze, Kartsidze, Gurgenidze).....+1
38:36
.-8...158
207American U of Armenia 2 (Kirakosyan, Khasikyan, Rostomyan).....+
60:23
.....160
208Taraz SU (Kuntubaev, Sharifulin, Shevtsov).....+
62:04
....-3162
208Baku br of MSU 2 (Baxri, Aghayev, Pashayev).-3...+
62:13
.-1...162
210Georgian TU 1 (Mikeladze, Darchiashvili, Darchiashvili).-1...+2
27:40
...-3.167
211Russian-Armenian U 5 (Mkrtchyan, Terunyan, Igityan).-2...+2
32:38
...-8.172
212Caucasus University 4 (Botsvadze, Gogolashvili, Kankava).....+1
55:14
.....175
212SPb SPU (Serov, Kapralov, Egorov).....+
75:36
.-1...175
214Sokhumi SU (Tabatadze, Voskanyan, Papashvili).....+
87:12
.....187
215Altai STU 4 (Nekrasov, Laptev, Dyadushenko).-5...+1
70:35
.-5...190
216Eurasian NU 1 (Aiymbay, Amandosov, Tussenov).-4...+2
52:01
.....192
217Kyrgyz SU of Building (Esenbek, Mazurov, Mazhitov).-1...+
95:03
...-2.195
218Tashkent U of IT CIT (Javlonbek, Kuryazov, Yaxshiboyev).....+1
86:12
.-7...1106
219Khazar U (Ismaylov, Huseynli, Jafarzade).....+1
101:00
...-7.1121
220Kyrgyz Russian Slavic U 2 (Kushmanov, Kushmanov, Alekseev).....+2
99:04
...-1.1139
221Azerbaijan TU 2 (Emciyev, Guliyev) .....+4
62:19
.-2...1142
222Tbilisi SANGU 4 (Svanadze, Kalandadze, Gelenava).-1...+3
85:13
.....1145
223Atyrau SU (Ergozhieva, Ikhsanov, Orynbayev).....+4
131:17
.....1211
224Baku Qafqaz U 5 (Sadili, Huseynov, Alili).....-11...-1.00
224Azerbaijan TU 3 (Ragimova, Alekperov)...........00
224Azerbaijan U of Arch and Cons (Mammadov, Memmedzadeh, Neymatov).....-1.....00
224Batumi SU (Gorgodze, Fasieshvili, Katsitadze) ...........00
224Kazakh NTU (Alpysbayev, Gnatchenko, Gnatchenko)...........00

Total runs7239311010283182711821162210
Accepted221180002238542211944
Rejected502751101060102171601043166
First Accept100:2422:295:25159:5229:1549:2514:3286:43
Last Accept291:27298:41131:17286:11288:50293:16298:52291:44