Kyrgyzstan Subregional 2015
Standings

01.11.2015 10:00:00
Duration:
300 min
State:
final standings
Last Success:
American U Central Asia 3 (Talantbekov Kairat,Amatov Batyi,Khasanza Mukhamed), H, 4:58

Rank NameA BC DE FG HI SolvedTime
1Sebat 1 (out of competion) (Azret Kenzhaliev,Amangeldi Jusubaliev,Zalkar Toktonazarov)-5+
1:10
+
1:12
+
0:06
+
0:14
+1
0:32
+
3:49
+2
2:09
+
3:40
8832
2Kyrgyz STU 2 (Alimbaev Ruslan,Aliaskarova Meerim,Bolotbek uulu Nursultan)-1+
1:35
+1
2:37
+
0:14
-2+
0:50
-5+
1:14
+1
2:43
6593
3American U Central Asia 1 (Azamat Derkenbaev,Azamat Kydyraliev,Erik Duisheev)-3+
2:29
+
1:52
+
0:14
-1+2
0:44
-3+2
1:08
+
3:41
6688
4Kyrgyz-Russian Slav U 1 (Akparaliev Nurbek,Pechjorov Andrei,Sapozhnikov Sergei)-3+
3:09
+
0:19
+
0:30
-8+
1:23
-3+4
2:31
+3
3:48
6840
5Kyrgyz-Turkish Manas U 1 (Bolushbek uulu Akim,Suleymanov Emilbek,Muhtarov Almazbek)-1+
2:52
+3
1:32
+1
0:23
+1
0:59
-8+1
2:37
-15623
6Kyrgyz-Turkish Manas U 3 (Kadyrbekov Kuban,Myktybekov Arzymat,Karimov Ulan)-1+
3:10
+1
0:52
+3
2:49
+3
1:09
+
2:21
5761
7Kyrgyz SU of Building 1 (Beknazar Esenbek uulu,Tologon Mazurov,Aiana Baitakova)-3-12+4
2:42
+
1:10
+3
1:01
-1+1
1:22
4535
8Kyrgyz STU 3 (Pak Aleksandr,Sadykov Oleg,Haylov Andrey)-2-15+
0:19
+
2:07
+7
1:59
+1
3:44
4649
9Kyrgyz SU of Building 2 (Aidai Rusalieva,Talgat Melisbekov,Sultanmyrza Kasymbekov)-5+4
1:30
+2
2:04
+
0:57
+1
4:50
4701
10Kyrgyz STU 5 (Pautov Mikhail,Tolonbekov Danil,Bolotbekov Askar)-2+
2:44
+1
1:27
+1
2:14
+2
3:59
4704
11Int'l Ataturk Alatoo U 2 (Sultanbek Baibagyshev,Ariet Nyshanbaev,Islambek Akylbek uulu)+5
4:47
+
0:20
+1
1:29
+4
2:14
-84730
12Kyrgyz-Turkish Manas U 5 (Pazylov Nuridin,Muratov Kanat,Kamilov Abdykapar)+5
4:13
+
0:30
+2
2:43
+1
3:41
4827
13Kyrgyz-Russian Slav U 7 (Serenkov Valerii,Markisbek uulu Nursultan,Adylbekov Ataihan)-1+
1:04
+2
2:41
+1
1:52
3397
14Kyrgyz-Russian Slav U 3 (Zhilenko Valentin,Perepalov Aleksey,Popov Vladislav)-3+
1:08
+
2:09
+1
3:29
3426
15American U Central Asia 3 (Talantbekov Kairat,Amatov Batyi,Khasanza Mukhamed)-2-2+1
0:46
-1+
0:34
+8
4:58
3558
16Kyrgyz-Russian Slav U 10 (Mustafin Ruslan,Kurganskaya Alina,Mihailyuta Denis)-3+
1:06
+1
1:44
-12190
17American U Central Asia 2 (Madzhikova Sanira,Derzhanskii Grigorii,Dzhumakaliev Ruslan)-1-2+1
0:46
+
2:44
-3-32230
18Kyrgyz-Turkish Manas U 8 (Kudaiberdi uulu Tologon,Zyntemirov Azamat,Alybaev Beknazar)+
1:17
-1+1
4:21
2358
19Kyrgyz-Russian Slav U 5 (Artemova Julia,Biryukova Ludmila,Kozhogulova Altynai)-1+2
4:50
-1+7
1:59
2589
20Kyrgyz-Russian Slav U 9 (Zhalalov Melis,Borbuev Beksultan,Galiev Beksultan)+4
2:02
+15
4:50
2792
21Kyrgyz-Russian Slav U 6 (Ges Vitaly,Kuznecov Eugene,Orlyanskiy Kirill)-5+
0:36
136
22Kyrgyz STU 7 (Mirlas Alina,Orozov Jashtilek,Nasedkin Dmitriy)-1-1+
0:55
-5-4155
23Kyrgyz STU 1 (Okonov Urmat,Kubanov Tilek,Djumadylov Kairatbek)-2+1
0:41
-2-6161
24CyclOMeD (out of competion) (Roman Tenzin,Felix Mambetov,Ilyas Aisakhodzhiev)+1
0:53
-4-3173
25Kyrgyz-Russian Slav U 8 (Ozekeev Marlis,Kovylin Pavel,Temirbekova Sabina)-1+
1:24
-2-5184
26Int'l Ataturk Alatoo U 1 (Gasanov Teimur,Khegai Andrei,Zairbekov Ularbek )+2
1:19
-11119
27Kyrgyz-Russian Slav U 11 (Kolmogorov Alexandr,Lee Bogdan,Kim Vladislav)+
2:35
1155
28Kyrgyz-Turkish Manas U 4 (Zholdoshbekov Adilet,Kydyrali uulu Appaz,Alimzhan uulu Nurzalat)+3
2:01
-41181
29Int'l U of Kyrgyzstan (Mitalipov Abdysuuhan,Rysbekov Cholponbek,Kadyraliev Ashyrbek)-2+
3:19
-1-11199
30Kyrgyz-Turkish Manas U 7 (Zhenish uulu Taalaibek,Aliev Orkhan,Kubanychbekov Omur)-1-10+2
2:51
1211
31Kyrgyz-Russian Slav U 12 (Malikov Nikolai,Namazbekov Abdysamat,Ulukbek uulu Muradilbek)-5-1+1
3:54
-4-51254
32Kyrgyz-Turkish Manas U 9 (Kerezov Tobokel,Khashimov Mirlan,Talapkerov Temirlan)-5+2
4:55
1335
33Kyrgyz NU (Kamchbekov Adilet,Zhukeev Argen,Abdynazarov Kamchybek)-200
33Kyrgyz STU 4 (Kubatbekova Nuraiym,Raimbek uulu Kadyrbek,Abdybekov Belek)-3-10-100
33Kyrgyz STU 6 (Mykanbetov Jankarach,Smailov Elshot,Tursunbekov Aybek)-200
33Kyrgyz SU of Building 3 (Ernest Alimbekov,Murat Ruslan uulu,Farkhat Tashmatov)-1-100
33Kyrgyz-Russian Slav U 2 (Turdueva Begimay,Tretiakova Ludmila,Yugay Ekaterina)-200
33Kyrgyz-Russian Slav U 4 (Enazarov Erlan,Makienko Daria,Bershauer Karina)-2-900
33Kyrgyz-Turkish Manas U 2 (Tursunbekov Bakyt,Teshebaev Arapbay,Cholponova Zhypargul)-2-300
33Kyrgyz-Turkish Manas U 6 (Musabekov Azamat,Apsatarov Nurmanbek,Alchibekov Timur)00