Kyrgyzstan Subregional Contest 2018

Standings

 

Rank

Name

A

B

C

D

E

F

G

H

I

Solved

Time

1

SAPAT 1 (out of competion) (Omurbek Dzhamalov,Mirbek Bakirov,Shabdan Batyrkulov)

+
0:06

+
0:08

+4
3:06

+4
1:22

+
0:29

+
1:37

+6
2:04

+
0:23

-8

8

835

2

American U Central Asia 1 (Azamat Derkenbaev,Amangeldi Zhusubaliev,Daria Ree)

+
0:15

+
0:11

+2
3:00

+5
1:16

+
1:26

+
2:03

+3
2:49

+
0:34

-15

8

894

3

Int'l Alatoo U 5 (Зарлык Жусубалиев,Эридан Сарыгулов,Абдыганы Исаев)

+
0:07

+
0:21

+1
1:14

+1
2:27

-1

-20

+
0:33

5

322

4

Kyrgyz-Russian Slav U 1 (Алдаяров Нурсултан,Абдикаримов Байэл,Шамутдинов Адилет)

+
0:06

+
0:16

-1

+6
2:52

+
1:54

-8

+1
0:36

5

484

5

Kyrgyz STU 2 (Bolotbek uulu Nursultan,Tashiev Arstanbek,Omuraliev Bekjan)

+
0:07

+
2:01

+1
0:57

-4

+2
3:39

+1
1:07

5

551

6

Kyrgyz-Russian Slav U 8 (out of competition) (Жээмбаев Уларбек,Гладков Максим,Султанова Сезим)

+1
0:11

+
2:37

+1
4:31

+2
4:48

-3

+1
2:05

5

952

7

Kyrgyz SU of Building - KGIAM 1 (Ешалиев Бакыт Полотбекович,Нурланбек уулу Саддамбек,Мавлянов Кылымбек Даниярович)

+
0:15

+
0:38

+2
3:17

-4

-4

+
0:47

4

337

8

Int'l Alatoo U 4 (Нурбол Чоробаев,Бекжол Жолдубай уулу,Жекшеев Дослан)

+1
0:25

+4
4:31

+
0:31

-1

-3

+
1:31

4

518

9

Kyrgyz-Russian Slav U 2 (Бубнов Алексей,Тропейко Екатерина,Абдиразаков Ильяз)

+2
0:15

+3
3:25

-4

+8
3:42

-3

+
0:44

4

746

10

Kyrgyz-Russian Slav U 3 (Шевченко Филипп,Кудайбергенов Нурсултан,Симоненко Илья)

+1
0:29

-5

+
2:06

-1

+2
1:19

3

294

11

Int'l Alatoo U 2 (Islambek Akylbek uulu,Zhadyraiym Akunova,Adilkhan Bolotbekov)

+1
0:11

-4

+4
1:42

-6

+
1:27

3

300

12

Kyrgyz-Russian Slav U 7 (Ковылин Павел,Сабитакун уулу Нурсултан ,Недорослев Владимир)

+
0:20

-11

+2
3:23

-1

+
2:13

3

396

13

Kyrgyz STU 12 (Москаленко Алим,Суюмбаева Мээрим,Подкопаева Анастасия)

+
0:13

-3

+5
3:42

-3

+
1:36

3

431

14

Kyrgyz-Turkish Manas U 3 (Kubanychbek Shailoobek uulu,Bektur Kabylbekov,Turar Arykbaev)

+1
0:32

-1

+4
4:22

+
1:16

-4

3

470

15

American U Central Asia 7 (Bektursun Tagaev,Erik Duisheev,Shohkarimi Mamadnazar)

+
0:21

-1

+6
4:01

+
2:03

-4

3

505

16

Kyrgyz STU 8 (Эргешов Анас,Юсупов Олмосбек,Ким Владимир)

+
0:28

+6
4:18

+
2:14

3

540

17

American U Central Asia 4 (Atalov Eldos,Osmonov Beksultan,Urmatov Amantur)

+1
0:19

-5

+6
3:36

+1
2:48

3

563

18

Kyrgyz-Turkish Manas U 1 (Tologon Kudaiberdi uulu,Orkhan Aliev,Beknazar Alybaev)

+4
0:53

-1

+5
4:01

+
2:03

3

597

19

American U Central Asia 5 (Nurbek Turdaliev,Ermek Myrzaev,Temirbek Zhorobaev)

+
0:45

-1

+10
4:32

+
3:59

3

756

20

Shool 61 - Tumar (out of competion) (Беляев Владислав Артемович,Абдыкеримов Урмат Эмирбекович,Асылбаев Урмат Калысбекович)

+
0:06

-3

-1

-14

+
0:50

2

56

21

Kyrgyz-Russian Slav U 11 (Мумбаев Дастан,Зарамов Эржигит ,Бакытбек уулу Жанболот)

+
0:17

-1

-4

+
1:05

2

82

22

Kyrgyz SU of Building 1 (Орозов Кубанычбек,Есембек уулу Чынгыз,Андашев Нурдолот)

+
0:20

-1

-7

+
1:41

2

121

23

Kyrgyz-Russian Slav U 14 (Erkin Dzhumashev,Saadat Ibakova,Asanov Ruslan)

+1
0:19

-1

-7

+
1:26

2

125

24

American U Central Asia 2 ( Iskender Soltonoev,Nursultan Dzhumabaev ,Zamir Ruslanov )

+1
0:17

-5

-9

-3

+
1:29

2

126

25

Kyrgyz-Russian Slav U 6 (Талант уулу Тимур,Чодобаев Искандер,Кариев Нурсултан)

+
0:15

-25

-5

+1
1:46

2

141

26

Kyrgyz-Turkish Manas U 5 (Diyaz Samidinov,Maksatbet Bolushov,Baiaman Asamidinov)

+
0:46

-7

-1

-1

+
1:47

2

153

27

Kyrgyz STU 1 (Raimbek uulu Kadyrbek ,Kubatbekova Nuraiym ,Zholdoshbekov Temirmyrza)

+
0:16

-1

-3

+1
2:00

2

156

28

Kyrgyz-Turkish Manas U 6 (Beksar Gasanov,Aydana Bazarbekova,Aidana Zholdubai kyzy)

+3
0:29

-7

-6

-5

-1

+
1:22

2

171

29

American U Central Asia 3 (Alibek Cholponbaev,Dastan Alybaev,Zholboldu Sydykaly uulu )

+
0:41

-1

-12

-7

-1

+2
1:37

2

178

30

Kyrgyz STU 7 (Мамажанов Асан,Мажитов Дастан,Торогелди у Байкал)

+
0:19

-1

-5

-12

+1
2:27

2

186

31

Kyrgyz-Turkish Manas U 10 (Azamat Soodaev,Temirlan Almazbek uulu,Beknazar Omurbek)

+
0:50

-5

-10

-2

+
2:36

2

206

31

Kyrgyz-Russian Slav U 12 (Молостов Кирилл ,Абдыкаимов Илларион,Байызова Айдай)

+4
0:30

-14

-6

-2

+1
1:16

2

206

33

Kyrgyz-Turkish Manas U 4 (Aman Kalmanbetov,Kutman Mairambek Uulu,Eldar Djorobekov)

+4
0:32

-2

-6

+
1:36

2

208

34

Kyrgyz STU 13 (Калыков Алишер,Шелест Виктория ,Талайбеков Бектур )

+1
0:32

-3

+
3:01

2

233

35

Kyrgyz STU 3 (Бездорнов Марк,Осмоловец Даниил,Пуха Александр)

+
2:00

-6

-4

-1

+
2:37

2

277

36

Kyrgyz STU 5 (Айтматов Дияр,Лумаза Дамир,Ушамиев Махмуд)

+3
0:42

-5

-7

+
3:07

2

289

37

Kyrgyz STU 10 (Samudinova Mirgul,Baygaziev Sanjar,Dzhetishikov Tilekmat)

+6
0:42

-5

-1

+2
2:14

2

336

38

Kyrgyz STU 4 (Сейитбек уулу Атай,Эсенгулов Уларбек,Абылгазиев Алибек)

+1
0:54

-24

-12

+7
2:37

2

371

39

Osh TU 1 (Асланбек уулу Таалайбек,Эрмеков Нурсултан,Мирзамомунов Арслан)

+6
1:31

-3

-5

+6
4:37

2

608

40

Kyrgyz-Russian Slav U 4 (Бунин Евгений,Редин Артём,Щедровский Владимир)

+
0:19

-1

-2

-3

1

19

41

Kyrgyz STU 11 (Азамат у Омургазы,Мендыбаева Динара,Аидланова Айдана)

+1
0:31

-6

-1

-10

-3

1

51

42

Kyrgyz STU 9 (Кенешбеков Бекзат,Ли Станислав,Эркинов Данияр)

+2
0:32

-3

1

72

43

Jalal-Abad State U 2 (Хамраваев Фарохидин ,Курбаналиева Джасмина,Маданбекова Асель)

-1

-1

-1

-3

-1

0

0

43

Kyrgyz-Russian Slav U 10 (Беркович Никита,Аматов Сыймык,Болдарев Валерий)

0

0